Перейти до основного вмісту

Практичне заняття економістів на луцькому автозаводі «Богдан»

12 березня 2021 року студенти спеціальності 051 Економіка, груп ЕК-31 та ЕК-41 в супроводі викладачів кафедри економіки професора Надії Рудь та доцента Антоніни Гордійчук, відвідали відоме на теренах України підприємство машинобудівної галузі ДП «Автоскладальний завод №1» АТ «Автомобільна Компанія «Богдан Моторс», яке усі ми добре знаємо як Луцький автозавод.

Відвідини відбулися в рамках посилення практичної складової навчальних дисциплін «Нормування праці», «Служба управління персоналом», «Організація та розвиток власного бізнесу», «Економіка праці і соціально-трудові відносини» Сьогодні ДП «Автоскладальний завод №1» – це українська автомобілебудівна компанія, промисловий виробник автобусів, тролейбусів та електробусів під маркою «Богдан».

Основним завданням даного підприємства є виробництво автобусів малого, середнього і великого класів, тролейбусів різних модифікацій та електробусів.

Доволі приємно, що сьогодні наш автозавод динамічно розвивається. Діючі виробничі потужності на сьогодні складають – 2200 шт., а після закінчення реконструкції становитимуть 6000 автобусів та тролейбусів на рік.

Постійно розширюється й географія збуту продукції нашого місцевого автовиробника.

Особливо важливо, що перевагами та якісними характеристиками тролейбусів місцевого виробництва можуть користуватися й жителі міста Луцька. Адже наш автозавод на постійній основі оновлюватиме парк місцевого електротранспорту, а, як відомо, в перспективі екобезпечні тролейбуси та автобуси мають стати альтернативою засилля застарілих та забруднюючих довкілля маршруток, суттєво розвантаживши рух транспорту в Луцьку, що безперечно важливо для підвищення комфортності проживання у місті.


Нашу невелику делегацію радо зустріли на підприємстві. Прийняла та організувала практичне заняття з нормування праці та управління персоналом на прикладі ДП «Автоскладальний завод №1» АТ «АК Богдан Моторс» керівник служби управління персоналом Коширець Раїса Олександрівна, яка має значний досвід роботи на підприємстві.

Про досвід організації та нормування праці на підприємстві розповіла нормувальник Ольга Янішевська, яка, до речі, є випускницею Луцького НТУ.

Цікаву екскурсію підприємством провів головний технолог Омельченко Олександр Олександрович, який зосередив увагу студентів на різних типах виробництва, послідовності виробничих операцій, вимог до якості продукції тощо. Особливе значення в поясненнях він акумулював на витратах робочого часу, можливостях їх зменшення і ліквідації непродуктивних втрат.

Надалі вже у виробничих цехах ми безпосередньо спостерігали за процесами виготовлення із металевих заготовок деталей, блоків, процесами їх зварювання, обезжирення й очистки, фарбування тощо.

В збиральному цеху ми спостерігали за роботою конвертера, який має 9 постів, на яких виконуються операції збирання і наповнення тролейбусів.

У процесі виконання замовлень підприємство намагається врахувати побажаннями замовників (наприклад, колір тролейбусів, наявність кондиціонерів, точок під’єднання до мережі Інтернет тощо).

Загалом наша зустріч з провідними фахівцями одного з найбільших роботодавців у Волинській області дозволила студентам і викладачам спеціальності 051 Економіказ практичної точки зору переосмислити процеси управління персоналом та їх реалізації в умовах автоскладального виробництва, що дозволить майбутнім економістам та управлінцям персоналом підвищити рівень оволодіння фаховими компетентностями з базових навчальних дисциплін.

Принагідно висловлюємо подяку керівництву ДП «Автоскладальний завод №1» АТ «Автомобільна Компанія «Богдан Моторс», зокрема керівнику служби управління персоналом Коширець Раїсі Олександрівні за організацію цікавих зустрічей та пізнавальні практичні поради.

Професор кафедри економіки

Надія Рудь